Wybierz zamówienie dla zakupu lekcji

Najlepsza aplikacja do nauki angielskiego

  1. Jakie są najpopularniejsze aplikacje do nauki angielskiego?
  2. Jak efektywnie wykorzystać aplikacje do nauki angielskiego w procesie samodzielnej nauki?

Smartfony dają nam mnóstwo możliwości. W sklepach z oprogramowaniem mamy osobną kategorię „edukacja”, w której da się znaleźć wiele ciekawych apek, w tym również tych służących do nauki angielskiego. Które z nich uważamy za najciekawsze?

Jakie są najpopularniejsze aplikacje do nauki angielskiego?

Jedną z najpopularniejszych aplikacji służących do nauki nie tylko języka angielskiego, ale też innych, jest Duolingo. To program rozwijany od lat, a idea za nim stojąca jest bardzo prosta – potraktować przyswajanie nowej mowy jako zabawę, grę, rozrywkę. Kolorowy interfejs, elementy tzw. grywalizacji z innymi użytkownikami – to znaki szczególne Duolingo. Program ten można pobrać zarówno w App Store, jak i na urządzenia z Androidem

Kolejną aplikacją bijącą rekordy popularności jest Babbel. Pobierzesz ją z Google Play, oczywiście działa również na urządzeniach z iOS. Ten program bazuje na wiedzy ekspertów, promowana jest też bardzo naturalna nauka zwrotów potrzebnych na co dzień. Jednym z najważniejszych wyróżników jest kładzenie nacisku na wymowę, wypowiadanie zdań – aplikacja buduje więc podwaliny do sprawnej konwersacji. Jest ona przeznaczona dla osób na różnym poziomie zaawansowania.

Czytaj więcej: Najlepsze podcasty do nauki angielskiego

Trzecią świetną aplikacją w dzisiejszym zestawieniu jest Memrise. Tu po raz kolejny można uczyć się nie tylko angielskiego, ale też innych języków. Został tutaj zaimplementowany model „zmuszania do nauki” – rozumienia ze słuchu, rozmowy z botem, filmy oraz bardzo praktyczne podejście to znaki rozpoznawcze Memrise. Warto jednak zauważyć, że w ostatnim czasie program przeszedł pewne zmiany w algorytmie, nie każdemu użytkownikowi przypadły one do gustu, przez co ogólna ocena aplikacji nieco spadła. Do pobrania dla iOS oraz Android

Jak jeszcze można uczyć się języków, korzystając z aplikacji? Gdy już „coś potrafimy”, to warto powtarzać. Można to robić na różne sposoby, ale bardzo ciekawą metodą podaje aplikacja Tandem. To nic innego jak możliwość odbycia rozmowy z osobą po drugiej stronie. Wymiana zdań może być w postaci czatu tekstowego, jest też opcja wysyłania „głosówek”. Program ma miliony użytkowników na całym świecie, więc porozmawianie z kimś po angielsku nie będzie trudnością. Dla użytkowników iPhonów program jest do pobrania w tym miejscu, a posiadacze sprzętu z zielonym robotem mogą kliknąć tutaj. Jeśli z jakiegoś powodu Tandem nie będzie odpowiedni, można też sprawdzić konkurencyjną aplikację – HelloTalk. Idea jest bardzo podobna, czyli szlifujemy język poprzez kontakt z native speakerami.

Czytaj więcej: Czasy przeszłe w angielskim: jak je opanować?

Jedną z usług mobilnych, które można zaklasyfikować do „klasyków” jest aplikacja Busuu. Nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest to po prostu kolejny, solidny kurs angielskiego dostępny wszędzie tam, gdzie korzystamy z internetu w smartfonie. Hasło reklamowe brzmi „naucz się języka w zaledwie 10 minut dziennie” – to nieco zbyt optymistyczne założenie, ale pokazuje doskonale założenia, jakie przyświecają tego typu programom: ma być szybko, wygodnie, przy okazji. Busuu można pobrać dla iOS oraz Android.

Ostatnią propozycją na dziś jest aplikacja Lingvist. Tu również mamy możliwość pobrania wersji na iPhone oraz np. na smartfony Samsunga (i inne obsługujące Androida). W tej aplikacji prym wiodą strategie nauki opracowywane przez naukowców do spółki ze sztuczną inteligencją. Wyróżnia się minimalistyczny, lekki dla oka interfejs. Na początku nauki możemy w prosty sposób sprawdzić swój poziom zaawansowania, a w kolejnych dniach – śledzić postępy w postaci motywującego nas kalendarza.

Jak efektywnie wykorzystać aplikacje do nauki angielskiego w procesie samodzielnej nauki?

Podstawą w efektywności jest obowiązkowe włączenie powiadomień w aplikacji. Dzięki temu otrzymujesz świetny bonus w postaci „motywatora”. W niektórych apkach istnieje również opcja wskazania pory wysyłania powiadomień – dzięki temu można lepiej zoptymalizować czas nauki. Twoim zadaniem będzie nie tylko wygospodarowanie takiego czasu, ale też sprawdzenie, która pora w ciągu dnia jest najlepsza na naukę (daje najwięcej korzyści).

BONUS!

Jeśli chcesz jeszcze efektywniej zacząć korzystać ze smartfona, rozważ zainstalowanie aplikacji Opal. W podstawowej wersji jest ona zupełnie darmowa, a jej zadanie to… blokowanie działania dowolnie wybranych apek w określonym momencie dnia. Jeśli wiesz, że rano ogromną pokusą jest bezmyślne scrollowanie mediów społecznościowych (a jednocześnie masz w tym czasie największy fokus, który można przeznaczyć np. na najlepsze aplikacje do nauki angielskiego), to opal jest jednym z najbardziej polecanych narzędzi od ekspertów w rozwoju osobistym.


Nie samymi aplikacjami człowiek żyje, część wiedzy warto też ugruntować podczas lekcji w szkole. Jednak ta szkoła nie jest „zwykła”! BUKI School działa na zasadzie cyklicznych zajęć indywidualnych. Wybierasz liczbę godzin z Twoim ulubionym nauczycielem i możesz je dowolnie wykorzystać, szlifując umiejętności językowe. Nasza rada – najlepiej wykorzystywać je w duecie z innymi rozwiązaniami, takimi jak aplikacje do nauki języka angielskiego!

Czytaj więcej: Angielski biznesowy: jak posługiwać się językiem w pracy?

Autor:

Najczęściej zadawane pytania o aplikacje do nauki angielskiego

Która aplikacja do nauki angielskiego jest najlepsza?

Duolingo, Babbel i Memrise to jedne z najlepszych aplikacji do nauki angielskiego. Każda z nich oferuje różne podejścia do nauki.

Czy aplikacje do nauki angielskiego są darmowe?

Wiele aplikacji oferuje darmowe wersje z ograniczonymi funkcjami, ale pełne wersje często są płatne.

Jak efektywnie korzystać z aplikacji do nauki języka?

Najważniejsze jest regularne korzystanie z aplikacji oraz ustawienie powiadomień przypominających o nauce.

09.10.2024

Skróty angielskie: lista skrótów, które każdy powinien znać

„FYI, ten artykuł nie będzie zawierał listy wszystkich angielskich skrótów!” – to pierwszy przykład tego, jak można nie tylko skorzystać z angielskiego skrótu, ale jeszcze (nieco na siłę) dopasować go do polskiego zdania. Tak, to też jest możliwe. Ale po co to robić? Żeby było szybciej, prościej i w niektórych grupach społecznych – bardziej zrozumiale. BTW, coraz częściej uciekamy się do anglojęzycznych skrótów, które później przenikają do naszego potocznego języka zarówno mówionego, jak i pisan

26.08.2024

Angielski biznesowy – czym jest i jak skutecznie się go uczyć?

Jeśli zdarza Ci się oglądać po angielsku filmy zagranicznych twórców na YouTube, to z pewnością zauważasz pewną zależność: w zależności od niszy, używane są konkretne słowa, określenia i skróty. Gdy je poznasz, nie masz trudności ze zrozumieniem przekazu. Dokładnie taki mechanizm działa w przypadku angielskiego biznesowego (Business English) – to pewien obszar językowy, wspierający konkretną grupę osób.

19.08.2024

Wymowa po angielsku: brytyjska vs. amerykańska. Na czym polega różnica?

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej uczyć się brytyjskiego angielskiego, czy też może amerykańskiego. Powód? Różnice w wymowie, konstrukcji zdań oraz obszarach zastosowań. Myśl, jaka często za tym idzie to: „jeśli nauczę się amerykańskiej odmiany, to w Europie nie będę rozumiana / rozumiany”. Czy tak jest faktycznie? Sprawdzamy!

01.07.2024

Zdania względne w języku angielskim (Relative Clauses). Kompleksowy przewodnik

Zdanie podrzędne w zdaniu złożonym podrzędnie przydawkowym – to nie żart, w taki właśnie sposób brzmi pełna, fachowa nazwa dla zdań względnych (przydawkowych) w języku polskim. Chociaż da się w tym nazewnictwie odczuć pewną trudność, to samo zastosowanie reguł związanych z zagadnieniem jest do opanowania. Tym bardziej że z relative clauses będziesz spotykać się stosunkowo często, warto znać zasady!

18.06.2024

Czasy przyszłe w języku angielskim – wiedza w pigułce!

Nie zawsze wszystko dzieje się „tu i teraz”, chociaż (głównie ze względu na chęć ułatwienia sobie życia i brak wiedzy) wielu początkujących w języku angielskim lubi zastosować takie gramatyczne uproszczenie. Na dłuższą metę jednak nie da się obyć bez czasu przyszłego, trzeba zatem poznać zasady, jakie nim rządzą. A w angielskim, jak to w angielskim – na jednym czasie przyszłym się nie kończy…

09.06.2024

Czasy przeszły w angielskim – jak je stosować?

Gdy o czymś opowiadamy, najczęściej nie możemy posłużyć się czasem teraźniejszym. Sięgamy do przeszłości, więc naturalne jest, że musimy użyć właściwego zwrotu. Dziś spoglądamy najprościej jak się da na konstrukcje gramatyczne dotyczące wszystkich czasów przeszłych w języku angielskim.

29.05.2023

Jak napisać list po angielsku? Przydatne zwroty i rady

Rozpoczęcie roku szkolnego za nami. Część z uczniów w tym roku będzie przygotowywać się do matury lub egzaminu ósmoklasisty. Jedną z umiejętności, którą trzeba opanować jest napisanie listu po angielsku - formalnego lub nieformalnego.

29.05.2023

Zajęcia indywidualne czy grupowe - co lepiej wybrać?

Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Każdy z uczniów ma za sobą już pierwsze kartkówki czy sprawdziany, dlatego też przychodzi ten moment, gdy coraz więcej osób zastanawia się nad zajęciami dodatkowymi. Korepetycje to zawsze dobry pomysł na poszerzenie swojej wiedzy i zwiększenie umiejętności, dlatego też dzisiaj opowiemy Wam zarówno o wadach, jak i zaletach zajęć indywidualnych i grupowych.

09.11.2023

Brytyjski akcent - jak opanować? Praktyczne wskazówki na drodze do kształtowania wymowy

Stopniowe opanowywanie języka obcego kojarzy nam się zazwyczaj z dwoma najważniejszymi umiejętnościami: poznawaniem nowych słów i szlifowaniem gramatyki. Tymczasem można śmiało dołożyć jeszcze jedną, czasem niedocenianą zdolność, czyli wymowę z odpowiednim akcentem.